12 wrz 2012

Winobranie

A może jakiś motyw winogronowy? Może trochę większy woreczek plus ozdobione pudełko i będzie komplecik na butelkę winka?

Generalnie rzecz biorąc dużo wina nie pijam, ale jeśli już, to najlepiej białe lub różowe, półsłodkie. A jeśli czerwone to najlepiej grzane. Z plasterkiem pomarańczy i goździkami..w zimowy wieczór gdy za oknem śnieg :) I najlepiej z glinianego dzbanuszka. Wtedy smakuje najlepiej. Oryginalny grzaniec został sporządzony na bazie czerwonego wina gronowego. Na wyjątkowy smak grzańca wpływają starannie dobrane dodatki: korzenie, cynamon, goździki, śliwka, cytryna, pomarańcza, imbir. Dodane w odpowiednich proporcjach sprawiają, że wino ma wyjątkowy smak, jest nieco cierpkie, ale jednocześnie słodkie i orzeźwiające. A do tego jeszcze mix pierogów albo ciasteczka korzenne :) Pycha..

Woreczek ten powstał bardzo spontanicznie -
kawałek lnu plus materiał ucięty z koszuli
i oczywiście motyw serwetkowy

Zastanawiam się nad stworzeniem lnianych torebek czy woreczków na wino - może byłby to fajny dodatek do prezentu. Czasem ciężko znaleźć w sklepach coś oryginalnego - zazwyczaj są to papierowe błyszczące torebki "okazjonalne"..
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz